Wystawa Interaktywna

Autostrada dźwięku Instytut Odkrywania Tajemnic

WYSTAWA PONOWNIE DOSTĘPNA DLA ZWIEDZAJĄCYCH!!

Instytut Odkrywania Tajemnic dźwiękowo!

Instytut Odkrywania Tajemnic to miejsce w którym można samemu eksperymentować! Pozwalają na to nasze wystawy interaktywne.

Czy można zobaczyć falę dźwiękową? Czy można malować dźwiękiem? Po co nam dwoje uszu? – to tylko kilka z pytań na które znajdziecie odpowiedzi w formie widowiskowych eksperymentów. Będziecie mieli je Państwo okazję oglądać na naszej interaktywnej wystawie poświęconej dźwiękowi i akustyce.

Organizatorem wystawy jest firma „Quaero”, której nadrzędnym celem jest popularyzacja nauki w sposób nowoczesny i nietuzinkowy, unikając utartych schematów i nudnych prelekcji. Wierzymy, że zjawiska fizyczne, które otaczają nas zewsząd, zaprezentowane w odpowiedniej formie, mogą być zrozumiałe dla każdego. A nie ma chyba lepszej metody nauczania niż połączenie eksperymentu z zabawą. Współorganizatorem jest Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, gdzie obecnie można zwiedzać wystawę.

Proponujemy Państwu zorganizowanie niekonwencjonalnej lekcji fizyki, na której uczniowie będą mogli obejrzeć i dotknąć tego, o czym dotąd jedynie czytali w podręcznikach.

„Instytut Odkrywania Tajemnic” zaprasza dzieci i młodzież wraz z nauczycielami na wyprawę do magicznego świata akustyki. Wiedza zdobyta na lekcjach fizyki zostanie dzięki tej wycieczce utrwalona i poparta szeregiem eksperymentów, w których sami zwiedzający będą mogli wziąć udział.

Nie chcemy, żeby stali Państwo z boku, jedynie podziwiając piękne eksponaty. Pragniemy, by Państwa uczniowie w pełni zaangażowali się w prezentowaną tematykę i by wyszli z wystawy przekonani, że fizyka to nie tylko trudna nauka dla ścisłych umysłów, ale wszystko to, co nas otacza!

 „Autostrada dźwięku” to druga po „Zagadkach Optyki” wystawa interaktywna o charakterze edukacyjnym, którą chcemy Państwu zaprezentować. Wierzymy, że ta alternatywna forma nauczania zachęci uczniów do poszerzania wiedzy, a dorosłym sprawi wiele przyjemności wynikającej z odkrywania magii otaczającego nas świata.

ABY ZWIEDZIĆ WYSTAWĘ GRUPOWO WYMAGANE SĄ ZAPISY

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja mailowa na adres: rjp6@polsl.pl lub telefoniczna 32 237 18 54. Serdecznie zapraszamy! Więcej na stronie Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej w Gliwicach