Gimnazjum

W gimnazjum uczniowie zaczynają świadomie kierunkować swoje zainteresowania. Zajęcia interaktywne pozwalają przekonać się uczniom czym naprawdę są zainteresowani

Dla szkół gimnazjalnych proponujemy dwa rodzaje zajęć interaktywnych.

Proste eksperymentowanie

Zajęcia z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku „Proste eksperymentowanie”. Zajęcia te mają na celu pokazać jak przyjemne i ciekawe może być eksperymentowanie. Nie potrzebne są specjalistyczne urządzenia by poznawać otaczający nas świat. Wiedza zdobyta na lekcjach przyrody w szkole podstawowej i fizyki w gimnazjum znajduje bezpośrednie zastosowanie w eksperymencie.

Pełna lista zajęć do pobrania w postaci PDF. „Proste eksperymentowanie”

Obowiązkowe doświadczenia uczniowskie

Drugim rodzajem zajęć są „Obowiązkowe doświadczenia uczniowskie” z zakresu fizyki wynikające z podstawy programowej (2012). Uczniowie przeprowadzają w grupach 2 lub 3 osobowych eksperyment wg instrukcji ćwiczenia, wypełniają karty pomiarowe i dokonują analizy wyników. Doświadczenia te polecamy w szczególności szkołom, które nie posiadają jeszcze odpowiedniego zaplecza laboratoryjnego – przywozimy cały komplet urządzeń niezbędnych do przeprowadzenia eksperymentu.

Pełna lista zajęć do poprania w postaci PDF. „Obowiązkowe doświadczenia uczniowskie”

Jesteś zainteresowany? Zarezerwuj termin zajęć już dzisiaj.