O nas…

Czym jest „Instytut Odkrywania Tajemnic”?

Instytut Odkrywania Tajemnic

„Instytut Odkrywania Tajemnic” to projekt edukacyjny, który nie może pozostać obojętne miłośnikom nauki. W ramach tego przedsięwzięcia połączyliśmy nowoczesne technologie z wiedzą i zabawą, tworząc wystawę interaktywną „Zagadki Optyki” oraz wystawę „Autostrada dźwięku”.

U nas nie znajdziecie utartych schematów i nudnych prelekcji. Do krzewienia wiedzy podchodzimy w sposób nietuzinkowy i interaktywny. Wierzymy, że zjawiska fizyczne, które otaczają nas zewsząd, zaprezentowane w odpowiedniej formie, mogą być zrozumiałe dla każdego.

Realizujemy zajęcia interaktywne w formie warsztatowej dla każdej grupy wiekowej, pokazy eksperymentów oraz uświetniamy różnego rodzaju eventy okolicznościowe, np. w trakcie imprez pracowniczych lub w galeriach handlowych.

Założycielem i koordynatorem działalności „Instytutu Odkrywania Tajemnic” jest pracownik naukowy Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – dr hab. Dariusz Kajewski. Dzięki ścisłemu związkowi z Uczelnią projekt zapewnia wysoką merytorycznie jakość swoich realizacji. „Instytut Odkrywania Tajemnic” angażuje w swoją działalność także studentów i absolwentów Uczelni, pozwalając im tym samym w praktyce i twórczo wykorzystywać zdobytą wiedzę i umiejętności.

Dr hab. Dariusz Kajewski – pomysłodawca projektu Instytut Odkrywania Tajemnic (zdjęcie wykonał: GRZEGORZ CELEJEWSKI, copyright by Agencja Gazeta)

„Instytut Odkrywania Tajemnic” zaprasza wszystkich ciekawych świata – dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Przekonajcie się na własnej skórze, jak wiele nieodkrytej magii kryje rzeczywistość wokół nas.

Dowiedz się więcej co media mówiły o nas! WIĘCEJ…

Projekt edukacyjny „Instytut Odkrywania Tajemnic” jest własnością firmy Quaero Dariusz Kajewski. Wszelkie prawa do nazwy i logotypu są zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.